PANASZI ELJÁRÁS
I. Bevezető rendelkezések

1. Ezt a reklamációs szabályzatot a Pracovné odevy Ziko s. r. o. cég bocsátotta ki, amelynek székhelye: Okružná 21/6, 050 01 Revúca, Szlovák Köztársaság, azonosító: 46566970, adószám: SK2023479128, telefon: +420 40 5:1 info@munkasnadrag.hu (a továbbiakban: „Eladó”).
2. Jelen reklamációs eljárás tájékoztatást tartalmaz a hibás teljesítéshez való jog (a továbbiakban: reklamáció) gyakorlásának terjedelméről, feltételeiről és módjáról a vevő és az Eladó között létrejött adásvételi szerződésekkel kapcsolatban, valamint tájékoztatást arról, hogy hol van a reklamáció. iktatható.

II. Az igénylés feltételei és módja

1. Az ügyfél igényét a Pracovné odevy ZIKO s.r.o. 2901 Komárom Czibor utca 3 címen jelentheti be.
2. Az ügyfél igényét postai úton nyújtja be a Pracovné odevy ZIKO s.r.o. 2901 Komárom Czibor utca 3, vagy e-mailben az info@munkasnadrag.hu címre. A vásárló a reklamált áru megvásárlását vásárlási bizonylattal igazolja.
3. A reklamációt feltétlenül szükségtelen késedelem nélkül érvényesíteni kell, amint a hiba jelentkezett. Bármilyen késedelem az áru további használata során a hiba súlyosbodását, az áru minőségromlását okozhatja, és a reklamáció elutasításának oka lehet.
4. A panaszt szabályszerűen alkalmazottnak kell tekinteni, ha az általános higiéniai elvek nem akadályozzák a panaszt. A vásárló köteles az igényelt árut megtisztítva, minden szennyeződéstől mentesen és higiénikusan kifogástalanul bemutatni. Az eladó jogosult megtagadni az általános higiénia fent említett elveinek (különösen a fertőző betegségek elleni intézkedésekről szóló 91/1984. sz. rendelet) nem megfelelő áruk reklamációs eljárásra történő átvételét.
5. Az eladó köteles a vevőnek írásbeli visszaigazolást adni arról, hogy a vásárló mikor gyakorolta a jogát, mi a panasz tartalma, és a vevő a panasz kezelésének milyen módját kéri; valamint a panasz kezelésének időpontjának és módjának további megerősítése, ideértve a javítás és annak időtartamának megerősítését, vagy a reklamáció elutasításának írásos indoklását.
6. A reklamációról az eladó vagy az általa megbízott munkatárs haladéktalanul, összetett ügyekben három munkanapon belül dönt. Ebbe az időtartamba nem tartozik bele a hiba szakszerű felméréséhez szükséges, a termék vagy szolgáltatás típusának megfelelő idő. A reklamációt – ideértve a hiba elhárítását is – indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a reklamációtól számított 30 napon belül kell kezelni, kivéve, ha az Eladó és a Fogyasztó ennél hosszabb határidőben állapodnak meg. E határidő elmulasztása lényeges szerződésszegésnek minősül.

III. A hibás teljesítésből eredő jogok köre

1. Az Eladó és a vevő jogaira és kötelezettségeire, amelyek az eladónak az áru minőségére az átvételkor szavatosságát, valamint a vevő hibás teljesítéssel kapcsolatos jogait, a vonatkozó általánosan kötelező rendelkezések (különösen a 2161. és azt követő §-ok rendelkezései) szabályozzák. törvény (a továbbiakban: Ptk.) és a fogyasztóvédelemről szóló 634/1992.
2. Az eladó garantálja a vevőnek, hogy az áru átvételkor hibátlan. Az Eladó különösen azt válaszolja a vásárlónak, hogy az áru átvételének időpontjában:
a) az áru rendelkezik azokkal a tulajdonságokkal, amelyekben az Eladó és a vevő megállapodott, és ha nincs megállapodás, akkor olyan tulajdonságokkal, amelyeket az Eladó vagy a gyártó leírt, vagy amelyeket a vásárló az áru jellegére tekintettel elvárt az általuk végzett reklámozás,
b) az áru alkalmas arra a célra, amelyet az Eladó a felhasználásukra megjelöl, vagy amelyre az ilyen típusú árukat általában használják,
c) az áru megfelelő mennyiségben, méretben vagy súlyban van, a
d) az áru megfelel a jogszabályi előírásoknak.
3. Az áru elhasználódásából, nem rendeltetésszerű használatából, elégtelen vagy nem megfelelő karbantartásából, az áruk anyagában bekövetkezett természetes változások eredményeként bekövetkezett változás (tulajdonság), amely az áruk által okozott károk következtében keletkezett. ügyfél vagy harmadik fél, vagy egyéb nem megfelelő beavatkozás.
4. Ha a hiba az átvételtől számított hat hónapon belül nyilvánvalóvá válik, úgy kell tekinteni, hogy az áru már az átvételkor hibás volt.
5. Ha az áru nem rendelkezik a fenti 3.2. pontban meghatározott tulajdonságokkal, a vásárló kérheti új áru hibamentes szállítását is, ha ez a hiba jellegéből adódóan nem indokolatlan, de a hiba csak egy részét érinti. a vevő csak az alkatrész cseréjét kérheti; ha ez nem lehetséges, elállhat a szerződéstől. Ha azonban ez a hiba jellegéből adódóan aránytalan, különösen, ha a hiba indokolatlan késedelem nélkül eltávolítható, a vásárlónak joga van a hiba térítésmentes elhárítására.
6. A vásárlót eltávolítható hiba esetén is joga van új áru kiszállítására vagy alkatrész cseréjére, ha a hibát a javítást követő ismétlődő fellépése miatt, vagy nagyobb hiba miatt nem tudja rendeltetésszerűen használni a terméket. hibák száma. Ilyen esetben a vásárlónak joga van elállni az adásvételi szerződéstől is.
7. Ha a Vevő az adásvételi szerződéstől nem áll el, vagy nem él az új áru hibamentes leszállításához, annak alkatrészének cseréjéhez, vagy az áru kijavításához való jogával, megfelelő árengedményt követelhet. A vevőnek joga van az ésszerű árengedményre akkor is, ha az Eladó új árut hibátlanul nem tud kiszállítani, annak alkatrészeit kicserélni vagy az árut megjavítani, továbbá ha az Eladó a helyzetet ésszerű időn belül nem orvosolja, vagy a jogorvoslat jelentős mértékben okozna. nehézségek az ügyfél számára.
8. Nem illeti meg a hibás teljesítés joga a megrendelőt, ha a vevő az áru átvétele előtt tudta, hogy az áru hibás, vagy a hibát maga okozta.
9. A vásárló a fogyasztási cikkben fellépő hibából eredő jogát az áru átvételétől számított huszonnégy hónapon belül jogosult gyakorolni (az alábbi 3.8. pontban foglalt kivétellel). Ez nem vonatkozik a következőkre:
a) olyan hiba miatt alacsonyabb áron eladott áruk esetében, amelyekre alacsonyabb áron állapodtak meg,
b) az áruk szokásos használatából eredő elhasználódásáért, ill
c) ha az ügy természetéből következik.
10. Ha a hibás teljesítés lényeges szerződésszegés, a megrendelőnek joga van:
a. a hiba elhárítása új termék hibamentes leszállításával vagy hiányzó áru szállításával,
b. a hiba elhárítása a termék javításával,
c) a vételárból méltányos kedvezményért, ill
d) eláll a szerződéstől.
11. A Megrendelő a hiba bejelentésekor, illetve a hiba közlését követően haladéktalanul köteles tájékoztatni az Eladót az általa választott jogáról. A vásárló az Eladó beleegyezése nélkül nem változtathatja meg a választását; ez nem vonatkozik arra az esetre, ha az ügyfél olyan hiba kijavítását kérte, amely javíthatatlannak bizonyult. Ha az Eladó a hibát ésszerű időn belül nem távolítja el, vagy tájékoztatja a vásárlót, hogy a hibát nem távolítja el, a vásárló a hiba elhárítása helyett a vételárból ésszerű engedményt kérhet, vagy elállhat a szerződés. Ha az ügyfél nem választja meg időben a jogát, a 3.12-3.14. pontok szerinti jogok illetik meg.
12. Ha a hibás teljesítés enyhe szerződésszegés, a megrendelőnek joga van a hiba elhárítására, vagy a vételárból ésszerű engedményre.
13. Mindaddig, amíg a vevő nem él a vételárból való engedmény jogával, vagy nem áll el a szerződéstől, az Eladó a hiányzót szállíthatja vagy a jogszabályi hibát kijavíthatja. Az egyéb hibákat az Eladó saját belátása szerint az áru kijavításával vagy új áru szállításával eltávolíthatja; a választás nem okozhat indokolatlan költségeket az ügyfélnek.
14. Ha az Eladó az áru hibáját időben nem távolítja el, vagy a hiba elhárítását megtagadja, a vásárló a vételárból kedvezményt kérhet, vagy elállhat a szerződéstől. A vásárló az Eladó beleegyezése nélkül nem változtathatja meg választását.

IV. Záró rendelkezések

1. A panasztételi eljárás a Polgári Törvénykönyvnek és a Fogyasztóvédelmi törvénynek megfelelően került kialakításra.
2. A panaszok kezelése jelen panaszeljárás, a Polgári Törvénykönyv, a Fogyasztóvédelmi törvény és egyéb vonatkozó jogszabályok szerint történik.
3. Jelen panaszrendelet 2021. szeptember 24-én lép hatályba és lép hatályba.